Novinky

Česká televize - pořad Klíč

V pořadu Klíč České televize se dozvíte, co se děje ve Smiling Crocodile, proč jsou asistenti ve speciálních školách tak důležití, a také se seznámíte s některými maminkami a dětmi ze Smiling Crocodile. Moc děkujeme České televizi za krásnou reportáž!

Zobrazit více
Needo Talks: rozhovor s Dagmar Herrmannovou

Jak se bere postižení v různých zemích světa a jak veliká existuje diskriminace? Dagmar Herrmannová pomáhá v rozvojových zemích vybudovat infrastrukturu ranné péče a své zkušenosti přednáší na konferencích po celém světě. V České republice založila školu a školku Smiling Crocodile pro děti s tím nejtěžším kombinovaným postižením a v plánu má otevření dětského hospicu.

Zobrazit více

Bez asistenta to nejde! Individuální asistent je nejen ve škole Smiling Crocodile nepostradatelný partner a průvodce při vzdělávání a péči dítěte s těžkým kombinovaným postižením. Bez něj se takové dítě ve škole neobejde.

Zobrazit více

Je chuť pomáhat v každém z nás? Jaká jsou hlavní úskalí západní materiální společnosti? A jak se můžeme naučit více pokory a vděčnosti za to co máme?

Zobrazit více
Přestěhovali jsme se!

Přestěhovali jsme se a od 1.září 2021 otevíráme naše nové centrum Smiling Crocodile na Praze 10, ve Štěrboholech. Větší a kompletně nově zařízené prostory budou poskytovat vzdělávání, terapie, péči a bohatý integrační program více dětem s těžkým kombinovaným postižením, širší možnosti terapeutické péče a vyžití, včetně krásného hřiště. Za větší prostory vděčíme MHPM, za vybavení nového centra především ČT a sbírce Adventních koncertů. Děkujeme ale všem dárcům a firmám, kteří nám pomáhají a rovněž všem mediím, které s námi šíří osvětu o důležitosti vzdělávání dětí s kombinovaným postižením.

Zobrazit více

Škola Smiling Crocodile pomáhá dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů. Naším cílem a velkým přáním je, aby byl život našich žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí.

Zobrazit více